П`ятниця, 22.11.2024, 22:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Автоматизація технологічних процесів

Категорії розділу
...
...
Пошук на сайті
Пошук в інтернеті
Цікаві факти
Форма входу
Карта відвідувачів
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
...
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика

Студентам

Головна » Статті » Курове проектування » Курсовий проект

МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СХЕМИ

МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СХЕМИ

Функціональна схема показує функціональне призначення елементів, пристроїв схеми керування, їх взаємозв’язок з вказуванням виду передаваємої величини використовуючи умовні позначення.

Для того, щоб виконати функціональну схему потрібно:

- досконало знати технологічну роботу установки;

- по принциповій електричній схемі взнати призначення кожного елемента .

Виконання функціональної схеми починають з записування функціонального призначення елементів, пристроїв, що використовуються в установці для автоматизованого керування, використовуючи позначення , які наведені в таблиці № 3.1.

На функціональній схемі позначення зображують в квадратах з розмірами - 15мм., порівнюючий пристрій позначають колом з діаметром –10 мм і проставляють напрямок дії сигналів за допомогою стрілок.

Напрямок дії керуючого сигналу направляють відповідно до послідовності спрацювання елементів або пристроїв на установці. Наприклад, від сприймаючого пристрою до порівнюючого пристрою дальше до підсилювального, керуючого, виконуючого на об’єкт керування, яким являється установка. На стрілках напрямку дії проставляють величину. Яка передається між цими елементами або пристроями використовуючи позначення , які використовуються для позначення фізичних, механічних і електричних величин.

Таблиця № 3.1

Позначення на функціональній схемі


Розміщують на схемі умовні позначення симетрично, лінії зв’язку повинні бути паралельні або перпендикулярні. Позначення мають бути акуратні і розбірливі. Під схемою розміщують позначення елементів або пристроїв на функціональній схемі і на принциповій.
При описані функціональної схеми використовують позначення схеми. При великій схемі з однаковим функціональним призначенням елементів, пристроїв дозволяється описувати в загальному, а детально при малій кількості по напрямку проходження сигналу або поєднувати обидва виду.


Зразок.

Функціональна схема .



ПП – порівнюючий пристій, термореле, ОК –об’єкт керування, водонагрівач, ВП – виконуючий пристрій, ТЕНи, КП – керуючий пристрій, магнітний пускач.

Малюнок 3.2

На функціональній схемі покажемо , що об’єктом автоматизації являється водонагрівач. Від нього сигнал подається на порівнюючий пристрій ПП, яким являється терморегулятор. З ПП сигнал подається на керуючий пристрій, магнітний пускач, з нього на виконуючий пристрій ВП, нагрівні елементи водонагрівача, які здійснюють нагрів води об’єкта керування.

var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }

Категорія: Курсовий проект | Додав: Лідер (07.12.2011)
Переглядів: 4816 | Рейтинг: 5.0 / 2
Перевести сайт
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Радіо онлайн
Слушать радио Тільки Українське онлайн
Хмаринка тегів
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сьогодні
Все для життя
Інтересні новини

Copyright MyCorp © 2024