П`ятниця, 17.05.2024, 09:10
Вітаю Вас Гість | RSS

Автоматизація технологічних процесів

Категорії розділу
...
...
Пошук на сайті
Пошук в інтернеті
Цікаві факти
Форма входу
Карта відвідувачів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика

Студентам

Головна » Статті » Лабораторно-практичні заняття » Лабораторні роботи

Методичні вказівки по виконанню лабораторної роботи №6

Тема:  Дослідження схем автоматизації доїльної установки

 

 Призначення доїльної установки

Доїльний агрегат  АДМ- 8А-1 призначений для машинного доїння корів в стійлах, транспортування видоєного молока в молочне відділення, групового обліку видоєного молока від 50 корів, фільтрації, охолодження і збору його в резервуар для зберігання.

 

Будова  доїльної установки

Рисунок 1. Розміщення обладнання доїльного агрегату АДМ-8:

1- вакуумпровод; 2-перемикач; 3-молокопровод; 4-пристрій підйому; 5-пробка колекторної труби; 6-молочний кран; 7-пристрій промивки; 8-пристрій УЗМ-1; 9-доїльна апаратура; 10-апарат промивки; 11-молокоприймач; 12-молочний насос;13-молочний фільтр; 14-дозатор; 15-охолоджувач; 16-шафа запасних частин; 17-вакуумна установка; 18-електроводонагрівач.

 

 Технологічна робота доїльної установки

 

Робота доїльного агрегату складається з наступних етапів: підготовка доїльного агрегату до доїння; підготовка вимені корів до доїння і установка доїльних апаратів; доїння; замір молока, надоєного від кожної корови(при контрольному доїнні); транспортування молока в молочне відділення; замір видоєного молока від групи корів; фільтрація молока; охолодження молока; подача молока до резервуара для зберігання; промивка і дизинфікування доїльного агрегату.

Підготовка доїльного агрегату до доїння включає в себе переддоїльне полоскання та переддоїльну сушку агрегату. Під час переддоїльного полоскання відбувається пуск холодної води в бак, регулювання рівня рідини, полоскання доїльних апаратів та молокопроводів. Вода при цьому проходить по шляху через нижній відсмоктувальний патрубок на доїльні апарати через молокопровід і при допомозі молочного насоса і крана циркуляційної промивки в каналізацію. Переддоїльна сушка агрегату здійснюється через перемикач шляхом введення в молокопровід губки, яка забезпечує видалення залишків води. Операції полоскання і сушки здійснюються під дією вакууму.

Підготовка вимені корів до доїння і установка доїльних апаратів здійснюється оператором в такій послідовності: доїльні апарати під’єднують до молочно-вакуумних кранів; перевіряють роботу доїльних апаратів; проводять підготовку вимені; установлюють доїльний апарат на вим’я корови.

Доїння  корів здійснюється у відповідному режимі роботи доїльного агрегату. Доїння побудоване на принципі відсмоктування молока доїльним апаратом з цистерни соска корови під дією вакууму, створеного в системі трубопроводів вакуумними насосами.. Молоко з доїльного апарата направляється в пристрій зоотехнічного обліку (при контрольному доїнні) чи безпосередньо в молокопровід. По молокопроводу воно транспортується в молочне відділення. Необхідне розрідження в системі забезпечується одним вакуумним насосом і вакуумним регулятором.

 

Робота принципової електричної схеми доїльної установки

 

Рисунок 2.. Принципова електрична схема доїльного агрегату АДМ – 8А-1

 

Принципова електрична схема керування доїльним агрегатом   АДМ-8А-1 (рисунок 2.5.3) забезпечує управління: переддоїльною підготовкою агрегату до роботи (полоскання, сушка); доїнням та подальшою подачею молока у резервуари для зберігання; післядоїльною промивкою агрегату (полоскання, циркуляція, полоскання, сушка). Подача напруги на принципову електричну схему управління агрегатом здійснюється автоматичним вимикачем QF. Управління  вакуумним насосом М2 в процесі роботи здійснюється кнопками S2.1 та S2.2, молочним насосом М1 - блоком SMM 301/0, автомат промивки - блоком SRM 421. Підготовка до роботи блоків SMM 301/0 та SRM 421 виконується відповідно вимикачами SA1та SA2.

Робота блока управління автоматом промивки виконується в два етапи: промивка перед доїнням; промивка після доїння, які в свою чергу також поділяються на етапи згідно програми командного пристрою автомата промивки (рисунок 2.).

Запуск автомата промивки здійснюється натисканням кнопки SВ. При цьому через контакти  пускача К1 запускається двигун М привода командних дисків. Пускач блокується своїм контактом  та контактами 1 і 4 кінцевого вимикача S2. Після повороту валика програмних дисків до поділки 23 перший диск (зі сторони двигуна) перемикає кінцевий вимикач S1. При цьому двигун живиться додатково через контакти 1 і 2 кінцевого вимикача S1. При поділці 25  другого диска кінцевим вимикачем S2 вимикається пускач К1. Двигун продовжує працювати до поділки 32 першого диску, де відбувається  його вимкнення кінцевим вимикачем S1. Програма  зупиняється до наступного пуску кнопкою SВ при післядоїльному митті. Кінцеві вимикачі S3, S5, S7 служать для управління електропневматичними вентилями Y1, Y2, Y3, які видають пневмосигнал  на виконавчі органи відповідно циркуляції води, подачі холодної та гарячої води. Кінцевий вимикач S6 служить для дистанційного управління  молочним   насосом   в кінці промивки, а S4 забезпечує роботу кола живлення пускача вакуумного насоса КМ2. S8 залишається не задіяним, тобто резервним.

Молоко при доїнні (мийний розчин при промивці) з молокопроводу поступає в молокозбірник і накопичується в ньому. По мірі заповнення молокозбірника поплавок з магнітом підіймається і діє на магнітоуправляємі контакти Max (рисунок 2) і подається сигнал на управління та вмикає магнітний пускач КМ1 електродвигуна молочного насоса М1. При зниженні рівня молока в молокозбірнику до Min поплавковий датчик здійснює відключення електромагнітного пускача КМ1 електродвигуна молочного насоса.

Датчик включення молочного насоса працює таким чином, щоб певна порція молока завжди знаходилася в молокозбірнику, забезпечуючи при цьому неможливість попадання повітря в молочний насос. Ручне керування молочним насосом здійснюється натисканням кнопки S1, блока SMM 301/0. Молочний насос в даному випадку працює поки кнопка S1 знаходиться в замкненому стані. Живлення плати управління здійснюється від блока живлення виконаного на трансформаторі Т1.

 

Рисунок 3. Програми командного пристрою доїльного агрегату АДМ – 8А-1

 

Призначення електромагнітного вентиля

 

Електромагнітний  (соленоїдний) вентиль (клапан)  призначений для автоматичного дистанційного керування подачею всіх типів рідких або газоподібних речовин, відповідно до програми управляння виробничим процесом.

 

Будова електромагнітного вентиля

Рисунок 3.  Електромагнітний вентиль:

1 - корпус вентиля; 2 — ущільнювальне кільце; 3 — діафрагма; 4 — поворотна пружина плунжера; 5-котушка; б-корпус котушки; 7-плунжер.

 

Робота електромагнітного вентиля 

В електромагнітному вентилі вхідний і вихідний  штуцери з'єднані  каналом, що містить сідло клапана, при відсутності напруги на котушці 5 закрите діафрагмою 3, яка герметично розділяє порожнини електромагніта і корпуса клапана. Діафрагма  зафіксована в корпусі ущільнювальним кільцем 2 і накидною гайкою. У крайнім нижнім положенні (закрито) діафрагму утримує плунжер 7, на який впливає поворотна пружина 4. У крайнє верхнє положення (відкритий) плунжер переміщається під дією сили, яка створюється електромагнітом 5, котушка якого знаходиться в корпусі 6. З ланцюгом керування котушка з'єднується за допомогою виводів.

 

Робота електромагнітного вентиля  показана:

На прикладі клапана EV210В (модифікация: нормально закритий)

 

На прикладі клапана EV210В (модифікация: нормально відкритий)

 

Для виконання лабораторної роботи необхідно скласти схему показану на рисунку 4

Рисунок 4. Схема зовнішніх підключень блока керування промивкою та блока керування молочним насосом

Категорія: Лабораторні роботи | Додав: Лідер (05.01.2018)
Переглядів: 947 | Рейтинг: 0.0 / 0
Перевести сайт
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Радіо онлайн
Слушать радио Тільки Українське онлайн
Хмаринка тегів
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сьогодні
Все для життя
Інтересні новини

Copyright MyCorp © 2024