Дослідження схеми керування автоматизованої доїльної установки.
Мета роботи: Дослідити роботу схемикерування автоматизованої доїльної установки.
Правила техніки безпеки: Відповідно до інструкції
Зміст та послідовність виконання завдання
1. Ознайомитися з обладнанням робочого місця і розділом "Загальні теоретичні відомості.” 2. Ознайомитися з призначенням, роботою принципової схеми доїльної установки та пристрою промивки молокопроводів. 3. Ознайомитися з роботою і будовою програмного пристрою, електроклапанів, датчика молока. 4. Скласти схему, яка показана на малюнку 7. 5. Після дозволу викладача подати напругу на схему. 6. Дослідити схему керування в різних режимах. 7. Дослідити роботу програмного пристрою, склавши діаграму вмикань пристрою промивки молокопроводів. 8. Після закінчення роботи навести порядок на робочому місці.
Після виконання завдань студент повинен знати:
1. Будову доїльної установки та пристрою промивки молокопроводів. 2 Роботу принципової схеми керування автоматизованої доїльної установки та пристрою промивки молокопроводів. 3. Будову і роботу програмного пристрою, електроклапанів, датчика молока.
Після виконання завдань студент повинен уміти:
1 Складати схему керування автоматизованої доїльної установки та пристрою промивки молокопроводів. 2. Проводити налагодження програмного пристрою.
Завдання для звіту.
1. У звіті повинно бути найменування роботи, мета, короткі відомості з розділу: "Загальні теоретичні відомості”. 2. Принципова електрична схема керування автоматизованої доїльної установки та пристрою промивки молокопроводів. 3. Діаграма вмикання пристрою промивки молокопроводів. 4. Висновок.
ЗАГАЛЬНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ.
Доїльні установки УДТ-8, УДЕ-8А і АДМ-8 комплектують спеціальним промивним обладнанням з автоматом(мал. 1), до складу якого входять ванна 7, перехідник і 11 підключення шланга від охолодника, поперечка для зачіплювання доїльних стаканів, колекторна трубка з комплектом молочних кранів для підключення апаратів доїльних установок АДМ-8, дозувальний пристрій 1 і шафа керування 4. Доїльні апарати в установках УДТ-8 і УДЕ-8 А надівають на мийні головки безпосередньо на робочому місці майстра машинного доїння в приямку доїльного залу.
Мал. 1 Схема розміщення доїльного обладнання і мийної системи.
Шафа керування системою циркуляційного промивання включає командний прилад К9П-12УТ, яким автоматично регулюють за тривалістю і послідовністю різні операції за графіком. Перемикач приладу має три положення — «Доїння», «Промивання» і «Нейтральне». Це дає змогу виконувати циркуляційне промивання автоматично за заданою програмою.
Спочатку включають привод програмного механізму. Диск вакуумного сектора, обертаючись, розподіляє розрідження по камерах. Під дією вакууму клапани в камерах почергово піднімаються, і мийна рідина засмоктується в доїльні апарати, проходить у молокопровід і збирається в повітророзподільнику. Після цього молочним насосом мийний розчин відкачується у зворотну трубу і через камери зливається в каналізацію або знову у ванну. Зробивши повний оберт, диск виключає двигун програмного механізму, вакуумного й молочного насосів.
Уніфікована автоматична установка для промивання доїльних апаратів, молокопроводів і молочного обладнання установок АДМ-8, М-622 і МВС-12 (мал. 2) забезпечує автоматичне прополіскування теплою водою після доїння, зливання води в каналізацію, заповнення ванни мийним розчином та циркуляційне промивання з дезинфекцією, прополіскування чистою водою після розчину, видалення залишків рідини з молокозбірника та трубопроводів і виключення насосів. Вона складається з ванни 9, колекторної труби 40 з кронштейнами, розподільника води, шафи автоматичного керування та з'єднувальних шлангів. Колекторна труба обладнана суміщеними кранами 43, якими доїльні апарати 4 і підключаються до загальної магістралі промивання. Розподільник води складається з вентиля та крана, що переводять у потрібне положення за допомогою вакуумних мембранних механізмів. Вентиль змінює напрямок руху мийного розчину (на зливання в ванну або в каналізацію), а кран подає гарячу воду в ванну. В розподільнику передбачені вентилі для ручного керування процесом промивання. Шафа автоматичного керування обладнана пульсатором доїльного апарата, командним пневматичним апаратом з храповим механізмом та кулачковим валиком, вакуумними клапанами й пусковими механізмами електродвигунів вакуумних та молочного насосів. Пульсатор змінного тиску через мембранний та храповий механізми повертає кулачковий вал, а той, в свою чергу, за заданою програмою вмикає або вимикає кран, вентиль або пускові механізми насосів. Частота пульсацій пульсатора повинна бути відрегульована на 40±2 пульси/хв. Командний апарат налагоджений на виконання циклу промивання протягом 40 хв. Така циклограма, наприклад, передбачає вмикання вентиля й подачу гарячої води протягом 5 хв. для прополіскування молокопроводу та всього обладнання установки. За 1 хв. до вимикання вентиля вмикається кран, який забезпечує циркуляційне промивання мийним розчином всього обладнання протягом 20 хв. Потім знову вмикається вентиль, за допомогою якого повторюється подача гарячої води у ванну протягом 6...7 хв. і прополіскування обладнання 10...11 хв. Після цього примусово вмикається на 1 хв. молочний насос, який відкачує з молокозбірника залишки мийного розчину та води, а потім подається команда на вимикання молочного та вакуумних насосів. Вся установка вимикається, а командний апарат знову готовий виконувати певний цикл.
У господарстві циклограма промивання доїльної установки повинна бути відрегульована, тому що режим промивання залежить від тиску води у водопроводі, довжини і форми молокопроводу. Таке регулювання, звичайно, проводять після першого доїння.
Командний електропневматичний прилад КЕП-12УТ налагоджений на виконання циклу промивання протягом 40 хв. На схемі (мал. 4) показано положення автомата промивання і його керуючих органів на 35-й хвилі циклограми під час промивання дезінфікуючим розчином за першою програмою.
На 34-й хвилині циклограми диск Д9 командного приладу включає контакти магнітного вентиля МВ6 і його електромагніт переміщує клапан вліво, забезпечуючи створення вакуумметричного тиску в дозаторі 19 (див. мал. 2), який заповнюється лужним концентратом із бачка 18. На 35°й хвилині циклограми вентиль МВ6 перекриває доступ вакуумметричного тиску в дозатор 19 і під дією сили своєї шини концентрат через зворотний клапан 20 виливається у ванну 9. Разом з цим виступ диска Д5 утримує під електричкою напругою магнітний вентиль МВ2, завдяки чому вакуумметричний тиск через клапанно-поплавковий пристрій 10 поширюється в пневмокамеру вентиля 4 і відкриває водопровід. При цьому холодна вода із труби 3 наповнює водопідігрівник 21, а гаряча витискується по трубі 7 у ванну 9.
Для промивання системи передбачено два кола циркуляції мийного розчину. В першому колі він із ванни 9 по трубі 2 надходить у доїльні апарати 44, колекторні труби 40, перемикач 39, молокопровід 41, лічильник молока МГБ, молокозбірник 28, молочний насос 29, фільтр молока 30, після чого по шлангу 31 через вентиль 6 повертається у ванну 9.
Мал. 5. Схема керування молочним насосом.
В другому колі рідина циркулює із ванни по шлангу 12 в охолодник 38, а потім в молокозбірник 28, де обидва потоки з'єднуються. В охолоднику мийний розчин тече проти потоку молока, що значно поліпшує промивання пластин.
Трубопроводи промивають мийними розчинами, які подають із загальнофермської молочної, тобто у зворотному напрямку. Це дає можливість в 4 рази зменшити витрати мийно-дезинфікуючих розчинів.
Електромагнітний клапан
Принцип дії електромагнітнихклапанівчи вентилів аналогічний принципу дії клапанів з ручним керуванням. Розходження полягає в приводі. Якщо при ручному керуванні власне клапан переміщається від зусилля, прикладеного оператором, то в електромагнітному вентилі плунжер і зв'язаний з нимклапан чи діафрагма переміщаються під дією сили, що розвивається електромагнітом.
Приклад пристрою клапанів -приведений на малюнку 6.
Клапан складається з корпуса 1 із вхідним і вихідним штуцерами. Штуцери з'єднаніканаломчи проходом, що містить сідло клапана. На малюнку сідло показане закритим діафрагмою 3, що герметично розділяє порожнини електромагніта і корпуса клапана. Діафрагмазафіксована в корпусі ущільнювальним кільцем 2 і накидною гайкою. У крайнім нижнім положенні (закрито) діафрагму утримує плунжер 7, на який впливає поворотна пружина 4. У крайнє верхнє положення (відкритий) плунжер переміщається під дією сили, що розвивається електромагнітом, котушка якого знаходиться в корпусі 6. З ланцюгом керування котушка з'єднується за допомогою висновків.
Конструкції клапанів дуже різноманітні. Клапани розрізняють по діаметрі умовного проходу, робочому тиску, способу монтажу в трубопровід (штуцерне, фланцеве). Випускають клапани одноходові: керований потік йде по одному каналі (мал. 6); двохходові, напрямні потік з одного каналу на один із двох інших, і т.д.
При всім різноманітті конструктивних виконань загальним для всіх електромагнітних клапанів є те, що вони мають рухливу систему, що приводиться в дію електромагнітом.
Основні ушкодження таких виконавчих пристроїв: вихід з ладу електромагніта і заклинювання рухливої системи. Визначення несправностей варто починати з перевірки електромагніта.
Мал. 7. Схема під’єднання блока керування промивкою та блока керування молочним насосом