П`ятниця, 22.11.2024, 21:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Автоматизація технологічних процесів

Категорії розділу
...
...
Пошук на сайті
Пошук в інтернеті
Цікаві факти
Форма входу
Карта відвідувачів
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
...
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика

Л. Р. №9

Дослідження схеми автоматизації потокової лінії коренеплодів

Мета роботи: Дослідити роботу схеми керування автоматизованої потокової лінії коренеплодів.

Правила техніки безпеки: Відповідно до інструкції

Зміст та послідовність виконання завдання

1. Ознайомитися з обладнанням робочого місця і розділом "Загальні теоретичні відомості.”
2. Ознайомитися з призначенням, будовою і роботою принципової електричної схеми потокової лінії коренеплодів.
3. Ознайомитися з призначенням, роботою і будовою реле часу .
4. Скласти схему, яка показана на малюнку 1,б.
5. Провести настройку реле часу на заданий режим роботи.
6. Після дозволу викладача подати напругу на схему.
7. Дослідити схему керування в різних режимах керування.
8. Після закінчення роботи навести порядок на робочому місці.


Після виконання завдань студент повинен знати:

1. Будову потокової лінії коренеплодів.
2. Роботу принципової електричної схеми керування автоматизованої потокової лінії коренеплодів.
3. Будову і роботу реле часу.

Після виконання завдань студент повинен уміти:

1. Складати принципову електричну схему керування автоматизованої потокової лінії коренеплодів.
2. Проводити налагодження реле на заданий час.
3. Знаходити несправності в роботі принципової електричної схеми керування автоматизованою потоковою лінією коренеплодів.

Завдання для звіту

1. У звіті повинно бути найменування роботи, мета, короткі відомості з розділу: "Загальні теоретичні відомості”.
2. Принципова електрична схема керування автоматизованої потокової лінії коренеплодів.
3. Функціональна схема потокової лінії коренеплодів.
4. Скласти специфікацію на ТЗА.
5. Висновок.

ЗАГАЛЬНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ.

Підготовка кормів до згодовування здебільшого здійснюється за допомогою автоматизованих потокових ліній, комплектів обладнання і агрегатів.

Потокова лінія приготування коренеплодів (мал. 1, а. ) складається із змішувача кормів 7, завантажувального шнека 2, подрібнювача коренеплодів 3 та живильника коренеплодів 4.


Мал.. 1 Потокова лінія приготування коренеплодів.

У принципіальній електричній схемі керування потоковою лінією приготування коренеплодів (мал. 1 б. ) передбачено місцеве та автоматичне керування.

Для місцевого керування універсальний перемикач SA1 ставлять в положення Р. При цьому створюються звичайні кола автоматичного керування електроприводами за допомогою електромагнітних пускачів КМ1, ... , КМ6 та кнопок SB1, ... , SBl4.

Для здійснення автоматичного керування, при якому початкові керуючі імпульси (команди) створюються реле часу, перемикач SA1 ставлять у положення А. Пуск потокової лінії можливий лише з її кінця. Першим пускається електродвигун M1 привода змішувача кормів. Для його пуску треба натиснути на кнопку «Пуск» SB2. При цьому на котушку електромагнітного пускача КМ1 буде подана напруга, він спрацює і замкне свої головні та допоміжні (блокувальний) замикаючі контакти. Головні контакти ввімкнуть двигун M1 в електромережу, допоміжні контакти зашунтують кнопку «Пуск» SB2, а третій допоміжний контакт підготує до роботи коло котушки електромагнітного пускача КМ2, призначеного для керування електродвигуном М2 привода завантажувального шнека.

Для пуску двигуна М2 треба натиснути на кнопку «Пуск» SB5. При цьому буде подана напруга на котушку пускача КМ2, він спрацює і своїми головними контактами ввімкне двигун М2 в електромережу, а допоміжними контактами зашунтує кнопки SА5 і замкне коло живлення котушки реле часу KT1. Далі керування електроприводом потокової лінії здійснюватиметься без участі оператора. Одержавши живлення, реле часу КТ1 з видержкою часу, на 20...30 % більшою від часу, потрібного для розгону привода завантажувального шнека, замкне свій замикаючий контакт і подасть напругу на котушку електромагнітного пускача КМЗ, призначеного для керування електродвигуном МЗ привода подрібнювального апарата подрібнювана коренеплодів. Пускач КМЗ спрацює, своїми головними замикаючими контактами ввімкне в електромережу двигун МЗ, а допоміжними зашунтує кнопку «Пуск» SB8 і подасть напругу на котушку реле часу КТ2. Реле КТ2 з видержкою часу замкне свій замикаючий контакт у колі котушки електромагнітного пускача КМ4, призначеного для керування електродвигуном привода шнека подрібнювача коренеплодів. Пускач КМ4 спрацює, ввімкне двигун М4, зашунтує кнопку «Пуск» SB10 і подасть напругу на котушку реле часу КТЗ. Реле КТЗ з видержкою часу замкне свій замикаючий контакт у колі котушки електромагнітного пускача КМ5, призначеного для керування електродвигуном М5 привода похилого конвеєра живильника коренеплодів При спрацюванні пускача КМ5 вмикається двигун М5, шунтується кнопка «Пуск» SB12 і подається живлення на котушку електромагнітного пускача КМ6, призначеного для керування електродвигуном М6 привода горизонтального конвеєри живильника коренеплодів. Після спрацювання пускача КМ6 вмикається двигун М6, шунтується кнопка «Пуск» SB14 і подається живлення на реле часу КТ4. Технологічна лінія почне працювати.

Реле часу КТ4 типу ВС-10-35 з діапазоном видержок часу від 3 до 90 хв. забезпечує дозоване вивантаження коренеплодів. Воно з заздалегідь заданою видержкою часу, яка відповідає подачі потрібної дози коренеплодів, розмикає свій розмикаючий контакт у колі котушки пускача КМ2, внаслідок чого зупиняються двигуни М2, ..., М6 і подача коренеплодів у змішувач припиняється.

Реле часу КТ1, КТ2 і КТ3 типу РВП-1М забезпечують діапазон затримок часу від 0,4 до 180 с.

Термінова зупинка двигунів здійснюється за допомогою кнопок «Стоп»

Вмикання і вимикання двигунів сигналізується за допомогою сигнальних ламп HL1, ... , HL6.

Захист електромережі та електродвигунів від струмів короткого замикання та перевантаження здійснюється автоматичними вимикачами.

Реле часу РВП-2

Вузол затримки часу даного реле пневматичний. Принцип дії оснований на залежності часу заповнення повітрям пневматичної ка мери від перерізу отвору, через який повітря надходить у камеру. Реле складається з електромагнітної системи змінного струму і пневматичної камери.


При відсутності струму в котушці реле пружина 1 відтискає якір 4 (рис. 2) електромагніта у крайнє верхнє положення. Мембрана при цьому знаходиться в положенні, показаному на рис. 3. Контакти мікроперемикачів 12 і 13 знаходяться у визначеному стані (замкнені або розімкнені).

При подачі напруги на котушку 3 якір 4 втягується, стискаючи пружину 11. Однак колодка 5, з'єднана з мембраною 6, швидко опуститись не може, тому що швидкість переміщення мембрани вниз залежить від кількості повітря, яке надходить до камери через отвір 9. Переріз отвору і , відповідно, витримку часу змінюють за допомогою регулюючої голки 10.

Коли колодка 5 з мембраною опускається донизу, вона натискає на штифт мікроперемикача 12 і перемикає його контакти. Після зняття напруги з котушки реле пружина 1 переводить якір у вер хнє положення і мембрана 6 швидко повертається у початковий стан. Під час цього здійснюється вихлоп повітря з камери 8 через клапан 7.

Характеристики реле РВП-2

- Затримка часу реле 0,4 - 180 с;
- приведена похибка - 15%;
- напруга живлення - 220 В, 50 Гц.

Реле часу ВС-10-35

Вузол затримки такого реле електромеханічний. Він складається з асинхронного електродвигуна, що через редуктор (мал.3) обертає вал, на якому закріплено три диски з лімбами. На дисках знаходяться упори, які через кулачки діють на контактні групи. Момент замикання (розмикання) контактів залежить від кута встановлення дисків віднос но вала. Встановлення заданої часової затримки виконується шляхом повороту дисків на певний кут відповідно до поділок лімба. Диски фіксуються на валу за допомогою затискної гайки.

Контактна група реле складається з трьох пар перемикаючих контактів. Після відпрацювання повної програми обертання осі з дисками припиняється розмиканням контактів живлення двигуна за допомогою важеля на кінці робочого валу.


Затримка часу, яка забезпечується цим реле, знаходиться у межах від 2 до 60 с. Крок зміни настройки реле - 1,5 с. Приведена похибка часу спрацювання - 0,7%. Напруга живлення - 220, 127, 110, 12 В змінного струму при частоті 50 Гц.

Перевести сайт
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Радіо онлайн
Слушать радио Тільки Українське онлайн
Хмаринка тегів
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сьогодні
Все для життя
Інтересні новини

Copyright MyCorp © 2024