П`ятниця, 17.05.2024, 11:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Автоматизація технологічних процесів

Категорії розділу
...
...
Пошук на сайті
Пошук в інтернеті
Цікаві факти
Форма входу
Карта відвідувачів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика

Студентам

Головна » Статті » Лабораторно-практичні заняття » Лабораторні роботи

Методичні вказівки по виконанню лабораторної роботи №7

Тема:  Дослідження схем автоматизації установки для освітлення пташників

 

Призначення пристрою  для освітлення пташників

Пристрій ПРУС призначений для управління двома електричними колами, які включаються по черзі і відключаються в зворотній послідовності з розривом 2-10 хв. що дозволяє штучно створити світанок і захід. Програма розрахована на повний цикл утримання курчат (150 днів) і курей-несучок (400 днів). Пристрій дозволяє, крім того, підтримувати будь-яку незмінну  тривалість світлового дня в межах від 6 до 24 годин.

 

Будова пристрою для освітлення пташників

До складу приладу входять щит керування і силовий щит.

Щит керування включає: пружинний двигун з годинниковим механізмом; програмний барабан; мікровимикачі; важелі і тримачі мікровимикачів; редуктор; шкалу програми; блокіровку; важіль установки незмінної програми; хвилинну і добову шкали.

Картинки по запросу

Рисунок 1. Будова блока управління програмного приладу ПРУС-1:

1 - пружинний двигун з годинниковим механізмом; 2 - програмний барабан; 3 - фрикціон; 4-гайка з основою; 5 - мікровимикач; 6 і 7 - важелі мікровимикачів; 8 - гвинт; 9-рукоятка гвинта; 10, 11 і 12 - шестерні; 13-шкала програми; 14 - кожух блоку; 15- важіль установки незмінної програми; 16-хвилинна шкала; 17 - добова шкала.

 

Програмний барабан виконаний у формі металевого циліндра з вирізом певного профілю на бокової поверхні. Профіль вирізу відповідає графіку вмикання і вимикання тривалості світлового дня. Барабан обертається пружинним механізмом з автоматичним заведенням від мікродвигуна. Двигун через шестерні редуктора обертає з частотою один оборот в добу програмний барабан і через шестерні - гвинт і гайку з мікровимикачами. При обертанні гвинта мікровимикачі переміщаються уздовж барабану (один прохід за 150 або 400 діб). Залежно від часу важелі мікровимикачів ковзають по поверхні барабан  або знаходяться в вирізі. У першому випадку контакти мікровимикачів замкнуті, у другому - розімкнуті, освітлення включено або вимкнено.

Тривалість світлового дня визначається довжиною не вирізаної частини поверхні барабана. Так як мікровимикачі зміщується  вздовж барабана, то тривалість їх включення змінюється щодоби.

Для коригування графіка зміни тривалості світлового дня необхідно переустановити барабан. Вручну мікровимикачі переміщатися гвинтом при вимкненому важелі. Величина світлового дня контролюється за шкалою програми. Світанок і захід імітуються за рахунок різночасного включення мікровимикачів зміною положення важеля. Це дозволяє включати і вимикати освітлення двома ступенями з інтервалом від 2 до 10 хвилин.

Силовий щит містить автоматичний вимикач, два електромагнітних пускача, перемикачі режиму роботи, які з'єднується з щитом управління.

 

Технологічна робота пристрою для освітлення пташників

Пружинний двигун 1 обертає з частотою один оборот в добу програмний барабан 2 і за допомогою шестерень 10, 11, 12 - гвинт 8. Завод пружини в міру її розкручування здійснюється автоматично за допомогою спеціального електродвигуна. На гвинті встановлено гайка 4, на якій закріплена плита з мікровимикачами 5. При обертанні гвинта 8 гайка 4 переміщається разом з блоком мікровимикачів. Так як барабан робить один оборот за добу, то важелі мікровимикачів 6 і 7 частину доби ковзають по барабану, а другу частину знаходяться в вирізі. Коли важелі ковзають по барабану, контакти мікровимикачів замкнуті, а коли знаходяться в вирізі - вони розімкнуті. При замиканні контактів мікровимикачів освітлення в пташниках включається, при розмиканні - вимикається. Отже, тривалість світлового дня визначається розміром не вирізаної частини барабана. Так як мікровимикачі разом з гайкою зміщуються вздовж гвинта при його обертанні, час включення мікровимикачів змінюється щодоби. Форма вирізу програмного барабана відповідає зміні тривалості світлового дня за заданим графіком. Для зміни графіка необхідно міняти програмний барабан.

 

Робота принципової електричної схеми пристрою  для освітлення пташників 

  

Рисунок 2. Принципова електрична схема програмного пристрою ПРУС-1

 

На рисунку 2 приведена принципова схема пристрою ПРУС-1 для управління освітленням з імітацією світанку і заходу. Кулачки мікроперемикачів SQ1 і SQ2 розміщені так, що спрацьовують не одночасно в часі. Контакти мікроперемикача SQ1 спрацьовують першим і включає коло живлення першої ступені освітлення пускачем КМ1. Через деякий час (2 ... 5 хв.) спрацьовують контакти SQ2, яке магнітним пускачем КМ2 включає другу групу освітлення.

Відключення відбувається в зворотній послідовності. Першими вимикає групу освітлення мікроперемикач SQ2, а потім, через деякий час SQ1 вимикає за допомогою магнітного пускача КМ1 першу групу освітлення.

Вручну можна ввімкнути групи освітлення за допомогою перемикачів SА1 і SА2.

 

Технічні параметри ПРУС:

 число каналів управління - 2;

максимальний час програмування - 400 діб;

мінімальний час програмування - 1 хвилина;

точність виконання програм (не менше) -1с- добу

напруга живлення - 220 (± 10%) В;

габарити -310x220x160 мм;

потужність комутації кожного каналу - 250 ВА.

Категорія: Лабораторні роботи | Додав: Лідер (05.01.2018)
Переглядів: 732 | Рейтинг: 0.0 / 0
Перевести сайт
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Радіо онлайн
Слушать радио Тільки Українське онлайн
Хмаринка тегів
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сьогодні
Все для життя
Інтересні новини

Copyright MyCorp © 2024