П`ятниця, 17.05.2024, 11:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Автоматизація технологічних процесів

Категорії розділу
...
...
Пошук на сайті
Пошук в інтернеті
Цікаві факти
Форма входу
Карта відвідувачів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
...
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика

Студентам

Головна » Статті » Лабораторно-практичні заняття » Лабораторні роботи

Методичні вказівки по виконанню лабораторної роботи №8

Тема:  Дослідження схем автоматизації установки інфрачервоного опромінення

 

Призначення установки інфрачервоного опромінення

Для одночасного інфрачервоного і ультрафіолетового опромінення промисловість випускає установки ИКУФ-1М

 

Будова установки інфрачервоного опромінення ІКУФ – 1 М:

До складу однієї установки ИКУФ-1М входить 40 опромінювачів, силовий щиток і блок програмного керування. Кожен опромінювач (рис. 1) має дві інфрачервоні лампи типу ИКЗК-220-250 і одну ультрафіолетову лампу ЛЭ-15, які змонтовані в загальній арматурі разом з пусковою апаратурою для лампи ЛЭ-15.

Рисунок  1. Опромінювач установки ІКУФ-1:

1— інфрачервона лампа; 2— еритемна лампа; 3 — кожух пуско - регулюючого апарата з перемикачами; 4—підвіска; 5—захисна решітка.

 

Робота установки інфрачервоного опромінення ІКУФ – 1 М

В залежності від виду і віку тварин комбінована опромінювальна установка на певний період протягом доби. Окремо задається час опромінення ультрафіолетовим лампами та інфрачервоний обігрів лампами ІКЗК. Один опромінювач забезпечує одночасне обігрівання і опромінювання поросят-сисунів у двох станко-місцях, а телят — в одному станко-місці.

 

Робота принципової електричної схеми опромінювальної установки ІКУФ – 1 М

Рисунок  2. Принципіальна електрична схема установки ІКУФ-1М

 

Принципіальну електричну схему установки ІКУФ-1М зображено на рис. 2. В схемі передбачено ручне і автоматичне керування. При автоматичному керуванні перемикачі SA1 і SA2 встановлюють у положення «А». Якщо подати на схему напругу, то спрацює реле часу КТ типу 2РВМ і через свої контакти КТ1 та КТ2 відповідно встановленої добової програми подасть напругу на котушки електромагнітних пускачів КМ1 і КМ2. Пускачі спрацюють і ввімкнуть інфрачервоні та ультрафіолетові лампи в заданий час. Ультрафіолетові лампи розраховані на напругу 127 В і живляться від спеціальних трансформаторів. Програмне реле часу завчасно встановлюють на потрібний режим роботи протягом доби, і воно автоматично підтримує потрібну тривалість роботи УФ і ІЧ ламп.  

В ручному режимі перемикачі встановлюють в положення «Р». Вмикання магнітних пускачів в цьому режимі здійснюється за допомогою кнопок «Пуск» SB1  і SB3.  Натиснувши їх, ми подаємо напругу на котушки магнітних пускачів КМ1  і КМ2. Вони силовими контактами подають напругу на опромінювальні лампи, а додатковими здійснюють блокування пускових кнопок. Вимикання опромінювальних ламп здійснюється кнопками «Стоп» SB2  і SB4. При їх спрацюванні, напруга на котушки магнітних пускачів КМ1 та КМ2 не поступає, що приводить до їх вимикання і відповідно вимикання опромінювальних ламп.

 

Призначення реле часу 2РВМ

Реле часу 2РВМ призначене для автоматичного управління двома незалежними електричними ланцюгами шляхом замикання і розмикання цих ланцюгів повторюваним добовими програмами

 

Будова реле часу 2РВМ

Рисунок 3. Будова реле часу «РВМ:

1 – кришка; 2  - програмний диск; 3 – електроконтактні пластини; 4 – корпус; 5 – клемна колодка; 6 – годинниковий механізм з мікродвигуном; 7 – з’єднувальні провода; 8 – штифти програми.

 

Програмні реле часу 2РВМ являє собою електромеханічний прилад, що складається з анкерного годинникового механізму з автоматичним заводом пружини від мікроелектродвигуна, програмного диска, трьох мікроперемикачів.

 

Принцип роботи реле часу

Принцип дії реле полягає в тому, що годинниковий механізм обертає програмний диск з швидкістю один оберт на добу. На диску є два концентричних ряди різьбових отворів, в які загвинчують установочні гвинти (штифти) за заданими двома програмами. Штифти за допомогою системи важелів здійснюють вмикання і вимикання двох мікроперемикачів на кожній з програм. Мікроперемикачі ввімкнені в кола котушок проміжних реле. Для виконання одного циклу вмикання і вимикання струмоприймачів потрібно встановити на потрібний час два штифти, один з яких здійснює вмикання, а другий — вимикання. Реле 2РВМ призначене для роботи від змінного струму напругою 220 В.

Рисунок 4. Електрична схема програмного пристрою 2РВМ.

 

Електричну схему реле 2РВМ наведено на рис. 4. Механізм реле змонтований у корпусі з кришкою, що має оглядове скло, через яке видно програмний диск. Керовані електричні кола підключають до реле часу через клемну колодку, розміщену в нижній частині корпуса.

Крім 2РВМ випускають реле 2РВМс. На відміну від першого, реле 2РВМс має вдвічі меншу видержку часу, а саме: для першої програми — 15, для другої — 20 хв.

Категорія: Лабораторні роботи | Додав: Лідер (06.01.2018)
Переглядів: 779 | Рейтинг: 0.0 / 0
Перевести сайт
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Радіо онлайн
Слушать радио Тільки Українське онлайн
Хмаринка тегів
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сьогодні
Все для життя
Інтересні новини

Copyright MyCorp © 2024