Нові потужні електричні побутові прилади перевантажують електромережі в приватних будинках і квартирах . Створюють велике навантаження на електромережу, але роблять наше життя більш комфортним.
У ході ремонту необхідно провести заміну електромережі на більш потужну з використанням якісної нової кабельної продукції та виконати її, залучаючи кваліфікованих фахівців. Тільки майстри з великим досвідом можуть зробити електромережі будь-якої складності і відмінної якості.
Проектування
Електромонтаж нових ліній для підключення побутових приладів проводиться на підставі затвердженого проекту. До складу проекту входить креслення зі схемою прокладки електропроводки, специфікацію на матеріали та електричні вироби.
У проекті розраховується пристрій захисного відключення для захисту людини від ураження струмом, при витоку струму відключає електричний ланцюг. Від перевантаження, яка призводить до плавлення і займання ізоляції також захищає УЗО. Цей прилад відключає лінію і запобігає виникненню пожежі.
Способи прокладання електропроводки
1 - відкритий спосіб
Використовуючи цей спосіб, проводку прокладають в коробах або спеціальних кабель - каналах. Позитивна сторона цього способу це простота в обслуговуванні і укладанні, можливість перенести на інше місце.
Негативною стороною є зменшення естетики в квартирі, і простору. Цей спосіб вибирають у разі обмеження технічних нормативів по використанню прихованого монтажу електромереж.
2 - прихований спосіб
При прихованій проводці в стіні видовбують канали, штраба, в які укладають кабелю в гофтрубах з подальшою штукатуркою. Позитивною стороною цього способу прокладки електропроводки є дизайнерський сучасний вигляд стіни, створюючи надійний захист від зовнішніх факторів.
Послідовність прокладки проводки
Прокладають дроти по стіні і підлозі. По стіні прокладають електропроводку тільки вертикально і горизонтально по відношенню до вимикачів або розеток. Якщо проводка прокладається в чорновій підлозі, то відступають по периметру кімнати близько 10 сантиметрів від стін. При обробці квартири майстри повинні знати розташування електропроводки і враховувати в ході свердління або укладання підлогового укриття.
Кабельна продукція
При укладанні нової електропроводки використовують кабелю з трьома мідними жилами. Цей кабель складається з трьох провідників для підключення фази, нуля, землі покритих ізоляцією в одній оболонці. У сучасних електроприладах необхідно заземлення, для цього і вибираємо кабелю з провідником для захисного заземлення ..
Перед тим як укладати нову електропроводку необхідно видалити стару демонтажем. У старих електропроводках використовувалися алюмінієві двожильні проводу для подачі фази і нуля. Мідна проводка набагато краще в порівнянні з алюмінієвою, тек як алюмінієві дроти мали малу міцність, електропровідність і велику плинність в місцях кріплення контактів. Тому встановлювати пристрій захисного відключення на старих проводках не мало сенсу.
Кількість ліній, які потрібно змонтувати зазначено в плані електропроводки і залежить від розміщення та кількості розеткових груп і освітлювальних приладів.
Перетин кабелю залежить від повної потужності споживачів, що підключаються до даної лінії. Для монтажу електропроводок використовують в основному струмопровідні жили перетином у 1,5, 2, 2,5 квадратних міліметра. При монтажі ліній для підключення потужних побутових приладів застосовують проводку перетином 4 і 6 мм2.
Перетин жил кабелю залежить від максимальної потужності підключаються приладів:
Лінії для підключення освітлення застосовують перетин 1,5 мм2;
Лінії для підключення розеток - перетин 2,5 мм2;
Лінії для підключення електроплити, пральної або посудомийної машини та інших побутових приладів де використовується велика електрична потужність - перетин 4 мм2
Краще використовувати кабельну продукцію відомих виробників. Неякісний товар може мати менший перетин, що зазначено у маркуванні кабелю, а на око важко визначити недолік перерізу в міліметрах. Також виробник неякісного кабелю може застосовувати в металі дешеві добавки, що призводить до збільшення опору і відповідно плавлению і займання ізоляції.
Прихований способом монтажу електропроводки
Монтаж прихованої електропроводки проводять поетапно. Спочатку чорнові роботи, видовбують канави в стінах, прокладають кабелю і проводять установку силового щита. Після цього складають акт про виконання прихованих робіт у присутності замовника та представника будівельно-монтажної та експлуатуючої компанії. Завершальним етапом монтажу електропроводки є установка розеток, вимикачів.
Послідовність прихованого монтажу
Згідно з планом проводять розмітку в місцях установки електротехнічних виробів і ліній прокладки електропроводки;
• Проводять штробление на стіні в місцях прокладання електропроводки;
• Роблять поглиблення в стіні для встановлення монтажних коробок під вимикачі та розетки. Потрібно правильно розрахувати глибину установки коробки, щоб вона не виявилося нижче площини стіни;
• Готують електропроводку у укладанні, для цього використовуючи сталевий дріт протягують кабель в пластикові гофтруби, які служать захисною оболонкою;
• Використовуючи затискачі із пластику й монтажну стрічку, укладають і закріплюють гофру з кабелем у підготовлені канали в стіні;
• Установчі коробки встановлюють у підготовлені поглиблення в стіні в місцях розміщення розеток і вимикачів;
• У настановні коробки заводять кабелю електропроводки;
• До місця розміщення силового щита підводять лінії електропроводок;
• Роблять комплектацію і монтаж силового щита. Він являє собою шафу з пластмаси або метала з глухою і ударопрочной кришкою. У силовому шафі на DIN-рейки встановлюють автоматичні вимикачі та пристрій УЗО.
Під час монтажу виробляють підключення розеток і вимикачів, роблять потрібні з'єднання в розподільних монтажних коробках.
Використовують для з'єднання гвинтові та пружинні клеми. За допомогою гвинтових клем простіше з'єднувати кінці провідників, але існує брак цього з'єднання - провід в місці затиску розплющується, що збільшує опір і призводить до нагрівання контакту. Гвинтові з'єднання потрібно перевірять і підтягувати через певний час.
Самозажімние пружинні клеми не потрібно підтягувати і періодично оглядати. Використовувана пружина фіксує сполучні кінці кабелю з певним зусиллям, забезпечуючи належний контакт.
|