Правильний підбір автоматичного вимикача для захисти електродвигуна має величезне значення для обладнання. Надійність роботи, захист двигуна від аварійних режимів роботи і проводки безпосередньо залежить від підбору автоматичного вимикача.
У цій статті наведемо умови вибору автоматичного вимикача для захисту електродвигуна. Для того щоб вибрати автоматичний вимикач необхідно знати:
- Номінальний струм двигуна;
- Кратність пускового струму до номінального;
- Максимально допустимий струм електропроводки.
Номінальний струм двигуна - це ток який має електродвигун під час роботи при номінальній потужності. Він вказується на паспорті електродвигуні або береться з таблиць паспортних даних електродвигунів.
Кратність пускового струму до номінального - це співвідношення пускового ток який виникає в електродвигуні під час пуску до номінального. Він теж вказується на паспорті електродвигуна або в таблицях електродвигунів.
Максимально допустимий струм електропроводки - це допустимий струм, який може проходити по дроту, кабелю, що підключений до електродвигуна.
Умови для правильного вибору автоматичного вимикача для захисту електродвигуна:
- Номінальний струм автоматичного вимикача повинен бити більше або дорівнює номінальному струму електродвигуна. Наприклад: струм електродвигуна АІР112М4У2 І н. дв. = 11,4 А вибираємо автоматичний вимикач ВА51Г2534 на номінальний струм І н. = 25А і струм розчеплювача І н .. рас. = 12.5А.
Після цього перевіримо автоматичний вимикач на НЕ спрацьовування при пуску електродвигуна використовуючи умову:
Iу.е.> Kзап. · Kр.у · kр.п. · Iн.дв · kі
де Kзап. - Коефіцієнт запасу, який враховує коливання напруги, Kзап. = 1,1;
kр.у - коефіцієнт, який враховує неточність вставки по струму спрацьовування електромагнітного розчеплювача автоматичного вимикача, Kр.у = 1,2;
kр.п. - Коефіцієнт, який враховує можливе відхилення пускового струму від його номінального, kр.п. = 1,2;
K і - каталожна кратність пускового струму електродвигуна;
Iн.дв - номінальний струм двигуна, А.
Iу.е = 14 · I н.рос = 14 · 12,5 = 175А
З таблиці електродвигунів знаходимо K і = 7,0 для електродвигуна АІР112М4У2.
Підставляємо в умову і визначаємо
175А> 1,1 · 1,2 · 1,2 · 7,0 · 11,4
175А> 126,4 А
Умова виповнилося, отже, автоматичний вимикач не спрацює при запуску двигуна.
- Номінальний струм автоматичного вимикача повинен бути менше гранично допустимого струму кабелю яким живиться електродвигун. Наприклад: підключення зроблено кабелем АВРГ (3х2, 5) який має допустимий струм I доп = 27А. Для водного автомата для захисту електродвигуна умова виконується тому, що I доп = 27А> І н. = 25А.
У цій статті ви дізналися як правильно, використовуючи умови вибору правильно підібрати автоматичний вимикач для захисту електродвигуна.
|