З'явилися останнім часом, завдяки новим дослідженням в світлодіодним галузі, світлодіоди для штучного додаткового освітлення рослин . Недорогі джерела фітосвітла, яскраві і мають великий термін служби.
Самою великою перевагою світлодіодів є наявність в фітоактівной довжині хвилі спектра монохроматичного випромінювання. Застосування світлодіодів для додаткового освітлення рослин при їх вирощуванні залучили такі чинники:
низьке споживання електричної потужності;
дуже мале тепловиділення, що дає можливість встановлювати їх, ближче до рослин не пошкодивши їх;
при застосуванні світлодіодів знижується випаровування вологи, що призводить до збільшення періодів між найближчими поливами.
Існують рекомендації по поєднанню світлодіодів для оптимального штучного освітлення рослин, що призводить до максимального їх зростанню і станом рослин:
1 синій світлодіод у якого довжина хвилі 470 нм, шість помаранчевих, що мають довжину хвилі 612 нм, і дванадцять червоних, що мають довжину хвилі 660нм;
для вегетативного росту рекомендується застосовувати світлодіоди синього кольору у якого довжина хвилі становить 400-500 нм;
зростання квітів і плодів збільшується при збільшенні світлодіодів червоного світла (довжина хвилі 660 нм).
Довжину хвилі потрібно точно вибирати для червоних світлодіодів, ніж при виборі синіх світлодіодів. Тому що стандартні світлодіоди червоного спектру мають довжину хвилі 630 нм, а рослинам підходять фітосвітлодіоди з довжиною хвилі 660 нм з багряно - оксамитовим світінням.
Для рослин корисна додаткова підсвітка світлодіодами спектра інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання, при змішуванні створюючи світ з пурпурно - рожевим відтінком. Зелене світло застосовується тільки для естетичних цілей в якості нейтралізації пурпурного світіння і для візуального контролю росту рослин, грунту. Це пов'язано з тим, що очі людини розрізняють краще всього зелений спектр. Хлорофіл рослин відображає зелений спектр, через це фотосинтетична ефективність мала.
У дизайнерському інтер'єрі офісів завжди можна використовувати живі рослини в будь-яких місцях застосовуючи для кращого росту штучне освітлення з використанням спеціальних світлодіодних світильників.