Різка зміна добових показників температур шкідлива для рослин і вимагає своєчасного встановлення оптимального мікроклімату в теплицях.
А щоб вирощувати овочі круглий рік, потрібна не просто ґрунтовна теплиця з якісною теплоізоляцією, але і необхідний ефективний штучний обігрів.
Застосовуючи обігрів у своєму тепличному господарстві, звичайні садівники в більшості широт можуть продовжити сезон на пару-трійку місяців, а це вже змінює багато. За сезон таким чином інших культур можна зібрати по три врожаї – чим не успіх? Одна з перших проблем полягає в тому, щоб правильно підібрати варіант для підтримання мікроклімату в теплиці.
Основними параметрами оптимального мікроклімату в теплиці являються:
- обігрів грунту і повітря в теплиці;
- підтримання оптимальних параметрів вологи в грунті і в повітрі;
- автоматичне провітрювання при підвищені температури повітря в теплиці.
Система автоматичного обігріву призначена для підтримання мікроклімату в ангарних теплицях по заданих параметрах.
Система автоматичного керування мікрокліматом в теплиці складається з датчиків температури повітря 6, ґрунту 11, верхніх 4 і бокових 7 фрамуг, механізмів відкриття верхніх 3 і бокових 8 фрамуг, водяних калориферів 9, клапанів опалення 10 і зволоження 12, розпилювача води 5 для зволоження повітря.
При підвищені температури в теплиці задане значення температури підтримується за допомогою відкриття верхніх і бокових фрамуг та зволоження повітря, а при знижені обігріву вмикання водяних калориферів з подачею на них гарячої води.
1 – датчик температури повітря вологий ; 2 - датчик температури повітря сухий; 3 – механізм фрамуги верхній лівий; 4 – фрамуга верхня ліва; 5 – зволожувач повітря; 6 – датчик температури повітря; 7 – бокова фрамуга; 8 - механізм фрамуги боковий лівий; 9 – вентилятор водяного калорифера; 10 – клапан обігріву; 11 - датчик температури ґрунту; 12 – клапан води для зволоження.
Рисунок.1 Схема розміщення обладнання для підтримання мікроклімату в теплиці
|