Комбікорм - це складна однорідна суміш очищених і подрібнених до необхідної крупності різних кормових засобів і мікродобавок, підвладна спеціальній обробці з метою підвищення її поживності, вироблювана за науково обгрунтованими рецептами і повністю забезпечує потребу тварин у поживних, мінеральних та біологічно активних речовинах. Залежно від виду вироблюваної продукції, яка, в свою чергу, призначена для певних видів і статевовікових груп тварин, на підприємствах застосовується єдиний технологічний процес виробництва комбікормів для основного дорослого поголів'я худоби, птиці та
... Читати далі »
Категория: Технології |
Просмотров: 1608 |
Добавил: Лідер |
Дата: 11.01.2018
Зерноелеватори використовуються для зберігання зерна в вентиляційних бункерах протягом тривалого періоду та по необхідності очистки і висушування зернової маси. для висушування використовуються шахтні та модульні зерносушарки вітчизняних і зарубіжних виробників. Комплектація зерноелеватора технологічним обладнанням залежить від неохідної кількості ємностей для зберігання зерна (бункерів - силосів) та наявної інфраструктури (автошляхи, ж. д. транспорт). Представлена технологічна схема (рис 1) передбачає тільки автомобільне завантаження і вивантаження зерна та необхідне технологічне обладнання для роботи найпростішого зерноелеватора з одним силосом.
Переміщення (рис. 1) зернової маси на зерноелеваторі залежить від вологості та зас
... Читати далі »
Категория: Технології |
Просмотров: 2191 |
Добавил: Лідер |
Дата: 17.11.2016
Система плавного пуску використовується для пуску приводів технологічного обладнання зернотоку щоб зменшити пусковий струм електродвигунів. Розглянемо роботу цієї системи на прикладі семи керування завантажувальною норією.(див. технологічну схему).
Передбачається робота норії в автоматичному і ручному режимі, які задаються перемикачем «SA». Ручний режим використовуються для перевірки роботи норії під час налагодження, або інших дій. Для цього використовуються кнопковий пост«SB2», який розміщується безпосередньо біля електродвигуна. Кнопка «SB1» використовується в нижній части
... Читати далі »
Категория: Технології |
Просмотров: 1173 |
Добавил: Лідер |
Дата: 17.11.2016
В букерах зерна на зерноелеваторі для автоматичного розвантаження і переміщення зернової маси по технологічних маршрутах (див. технологічну схему) використовуються заслінки, що приводяться в дію за допомогою електродвигуна з редуктором.
Розглянемо як здійснюється автоматичне керування електродвигуном М2 заслінки. Керування ним здійснюється в автоматичному режимі по команді контролера та в ручному режимі. Режими роботи встановлюються перемикачем SА.
В положенні «Р» перемикача SА здійснюється ручний режим за допомогою кнопкового поста SВ3, який розміщується безпо
... Читати далі »
Категория: Технології |
Просмотров: 1170 |
Добавил: Лідер |
Дата: 17.11.2016
Для вентиляції зернової маси в бункерах (див. технологічну схему) елеватора під час тривалого зберігання використовуються вентилятор з електродвигуном М 4 ( керування рештою вентиляторів аналогічне).
Режими роботи задаються перемикачем SА3. В ручному режимі керування електродвигунами вентиляторів здійснюється за допомогою кнопок SВ4.1 і SВ4.2., які розміщені поряд з електродвигуном.
В автоматичному режимі перемикач встановлюється в положення «А». При цьому подається сигнал на контроле
... Читати далі »
Категория: Технології |
Просмотров: 962 |
Добавил: Лідер |
Дата: 17.11.2016
Тросово-шайбові кормороздавачі використовують для нормованої годівлі сухими комбікормами в тваринницьких і птахівничих приміщеннях.
Кормороздавач складається з тросошайбового кармороздавача 10, бункера сухих кормів БСК, в якому знаходяться датчики рівня 1, 2, натяжного пристрою 5 (рис 3), електродвигуна 4 з редуктором 3, годівниць 8 з дозаторами 9 (рис 2).
Згідно з технологічною схемою автоматизації (рисунок 1) управління роздачею кормів здійснюється так. З бункера БСК 1, що знаходиться поза тваринницьким приміщенням, корм переміщується по кормопроводу тросово-шайб
... Читати далі »
Категория: Технології |
Просмотров: 1633 |
Добавил: Лідер |
Дата: 24.10.2015
Електрика дивно корисна в нашому житті, але вона може бути дуже небезпечною! Чи знаєте ви, що вона за одну п'яту секунди протікаючи через ваше серце, може вбити силою електричного струму? Це повинно дати вам час для роздумів, якщо ви регулярно використовуєте електроінструменти.
Подумайте про те, на мить: якщо ви використовуєте електричний різак, і ви випадково надрізає кабель, електричного живлення. Якщо інструмент має металевий корпус, ви тримаєте його, і ще
... Читати далі »
Категория: Як це зроблено |
Просмотров: 1141 |
Добавил: Лідер |
Дата: 24.08.2015
Різка зміна добових показників температур шкідлива для рослин і вимагає своєчасного встановлення оптимального мікроклімату в теплицях.
А щоб вирощувати овочі круглий рік, потрібна не просто ґрунтовна теплиця з якісною теплоізоляцією, але і необхідний ефективний штучний обігрів.
Застосовуючи обігрів у своєму тепличному господарстві, звичайні садівники в більшості широт можуть продовжити сезон на пару-трійку місяців, а це вже змінює багато. За сезон таким чином інших культур можна зібрати по три врожаї – чим не успіх? Одна з перших проблем полягає в тому, щоб правильно підібрати варіант для підтримання мікроклімату в теплиці.
Стійкі тенденції в ціноутворенні на енергоносії змушують розробляти все більш ефективні способи їх використання. Особливо актуальна ця проблема для опалення приміщень. Традиційні системи опалення, безумовно, залишаються найбільш вживаними, але часто є надлишковими. Такий стан справ характерно для складських і виробничих приміщень з великими площами, теплиць, автосервісів і т.п. Саме в цих варіантах незамінні промислові повітряно-опалювальні агрегати (тепловентилятори), які застосовуються в системах повітряного опалення.
Припливна установка призначена для вентиляції і опалення приміщень в холодну пору року та охолодження вхідного повітря в літній час.
Припливна установка містить водяний калорифер (рис 1) 6, крізь який проходить холодне повітря і нагріваючись, за допом
... Читати далі »
Категория: Як це зроблено |
Просмотров: 2069 |
Добавил: Лідер |
Дата: 21.12.2014
Мікроклімат теплиці не може бути постійним. Він змінюється протягом вегетації культур (за сезонами року), зі зміною дня і ночі, при сонячній і похмурій погоді, від провітрювання споруди. Різні культури вимагають своїх оптимізованих параметрів мікроклімату.
Температура повітря в теплиці починає підніматися від нічного рівня в сонячні дні з проникненням перших променів і до перших одного - двох післяполудневих годин, якийсь час може перебувати на одному рівні, потім починає повільно знижуватися. При заході сонця рівень температури вище, ніж при сході.
У похмурі дні температура з ранку до вечора може бути майже постійною. При дощовій погоді нерідко з-за омивають покрівлю та стіни прохолодних струменів температура може знижуватися до зовнішньої.
Останнім часом для опалення будинку та отримання гарячої води використовують декілька джерел тепла. Це допомагає знизити витрати. Газовий котел і сонячні колектори, з'єднані в одну опалювальну мережу - це вельми велика і складна система опалення.
Газовий котел і сонячні колектори, з'єднані в одну опалювальну мережу - це вельми велика і складна система опалення. Тому дуже важливо, щоб така система була проста в обслуговуванні - для того, щоб люди, які не розбираються в опалювальних системах, могли в повному обсязі використовувати їх можливості, без необхідності займатися їх налаштуванням і обслуговуванням. У подібній ситуації не обійтися без автоматизації системи опалення.
На кожній заміській ділянці, значно віддаленому від міста, котельня є своя, в крайньому випадку, може стояти велика котельня на все селище, але найкраще власні сонячні батареї для опалення будинку. Так досягається деяка автономія, і немає витрат на паливо для котла, будь то газ або вугілля.
За своєю суттю колектори дійсно схожі з сонячними батареями, оскільки вловлюють прямі сонячні промені. Винятком для других є тонкоплівкові пластини, що видають струм від розсіяного світла. Що стосується колекторів, то для нагріву води спекотне сонячне випромінювання потрібно плоским моделями. Єдиний варіант, що активно поставляє в труби опалювальної системи гарячу воду всю зиму, навіть при щільній хмарності - вакуумні колектори. Саме вакуум зберігає дор
... Читати далі »
Категория: Як це зроблено |
Просмотров: 1911 |
Добавил: Лідер |
Дата: 03.12.2014
Електрика - наука гарного контакту. А й справді, більше половини випадків несправностей електропроводки пов'язане саме з поганим контактом в місці з'єднання або підключення проводів. Банально десь не запаяні, що не обтиснутими або недокручено. У багатьох будинках стара алюмінієва проводка, відслужила більше півсотні років, жодного разу не підводила господарів за весь свій термін служби. Це результат якісно зробленої роботи. Сьогодні через велику кількість потужних побутових приладів навантаження на електропроводку різко зросла. І будь прорахунок або недбалість у виконанні електромонтажних робіт може обернутися головним болем для господарів.
У цій статті розглянемо можливі з'єднання проводів, які зустрічаються в побутовій електропроводці.
Провід, струмоведучі жили яких виготовлені з алюмінію, мають невисоку вартість в порівнянні з мідними проводами, але вони вибагливі при монтажі внутрішньої електропроводки і вимагають більш акуратного поводження. Справа в тому, що не відпалені при виготовленні провода алюмінію з часом стають крихкими, а відпалений, навпаки, відрізняється пластичністю. Тому не слід використовувати алюмінієві провода в тих місцях, де час від часу доводиться впливати на струмовідні жили (наприклад, при ремонті або заміні того чи іншого електричного обладнання), так як тендітні провода ламаються, а пластичні через тиск притискного гвинта в цьому місці зменшуються в діаметрі, що приводить до місцевого збільшення опору і, як наслідок, до нагрівання проводу та іскріння.
Провід з алюмінію краще використовувати поза будівель, наприклад для виконання відг
... Читати далі »
Категория: Як це зроблено |
Просмотров: 1014 |
Добавил: Лідер |
Дата: 28.07.2014
Кабель - одна або декілька ізольованих жил (провідників), що знаходяться в металевій або неметалевої оболонці.
Оболонку кабелю, залежно від умов прокладання та експлуатації, можна охороняти від технічних впливів за допомогою захисних матеріалів, наприклад броні. Такі кабелі при монтажі електропроводки не використовуються.
Провід - одна неізольована (гола) або одна і більш ізольованих жил. Залежно від умов прокладання та експлуатації ізоляція може покриватися оболонкою з гуми, пластмаси або металевої стрічки з фальцовані швом (наприклад, на прасках) або з дроту.
Провід, що мають зовнішню захисну оболонку, називають захищеними.
Настановним називають провід для електричних розподільних мереж низької напруги, до яких належить і домашня електромережа.
Неізольовані провода використовують, як правило, для прокла
... Читати далі »
Категория: Як це зроблено |
Просмотров: 1339 |
Добавил: Лідер |
Дата: 28.07.2014